Każdy z nas ma jakieś niespełnione marzenia. Jedni marzą o rajskich wakacjach, a inni chcieliby mieć strefę relaksu we wnętrzach domu. Szukasz inspiracji jak urządzić własny pokój bilardowy? Aranżacje, które pokażą Ci jak stworzyć swój wymarzony pokój rekreacyjny.

W pewnym momencie swojego życia dochodzimy do momentu w którym, możemy sobie pozwolić na spełnianie marzeń i fantazji, na które wcześniej nie było nas stać lub po prostu brakowało czasu. A przecież każdy z nas pracuje, aby w końcu móc zadbać o swoje najskrytsze pragnienia.

Odpowiednie miejsce dla pokoju bilardowego

Skoro decydujemy się na stworzenie w swoim domu nowoczesnego i funkcjonalnego miejsca do spędzania wolnego czasu, warto zadbać o odpowiedni wystrój i klimat naszego pomieszczenia. Gdzie zaaranżować taki pokój gier i zabaw? Najrozsądniejszym miejscem wydaje się piwnica lub strych. A może mamy jakiś przestronny niezagospodarowany pokój? To wszystko oczywiście zależy od ułożenia Twojego domu. Należy zadbać, aby pomieszczenie było komfortowe, aby wraz z zaproszonymi znajomymi swobodnie móc grać w bilard.

Pokój bilardowy. Aranżacje wnętrza

Aby zapewnić niepowtarzalny klimat, bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie. Ilość lamp jest kluczowa podczas planowania swojej sali bilardowej. Oczywiście najważniejsza jest lampa z dużym kloszem, który odpowiednio oświetli rozgrywkę. Lekki półmrok sprawi, że Twój pokój bilardowy będzie prezentował się stylowo i atrakcyjnie wizualnie. Niewystarczające światło to klasyczny artdesign, który posiada każdy pokój bilardowy. Aranżacje wnętrza to oczywiście również meble. Ich charakter będzie zależał w dużej mierze od tego, w jakim stylu chcemy urządzić nasz pokój. Możemy postawić na nowoczesny design lub stare klimatyczne meble rodem z ubiegłego wieku.

Gwóźdź programu. Czyli sam stół bilardowy i jego serwis

Jak sama nazwa wskazuje, nadrzędną cechą oprócz miłego spędzania czasu z przyjaciółmi jest gra w bilard. Z uwagi na wielkość stołu bilardowego, przed zakupem należy wziąć pod uwagę odległość od ścian i przestrzeń dookoła stołu, aby komfortowo móc cieszyć się z gry. Kupując stół w zestawie, prawdopodobnie otrzymamy odpowiednie wyposażenie do niego. Akcesoria takie jak bile czy kij to oczywiście podstawa, Jeżeli wybraliśmy już stół, odpowiedni dla naszego pomieszczenia, warto go wypoziomować i dowiedzieć się od producenta, w jaki sposób go serwisować.

Inspiracje na wykończenie wnętrza

W bilard grają dwie osoby, warto więc zadbać o komfort pozostałych uczestników naszych spotkań. Warto zaopatrzyć naszą salę w wygodny narożnik lub sofę. Przyda się również telewizor i fotel dla gospodarza. Również podłoga to ważny element pomieszczenia, warto więc kupić o dywan lub wykładzinę. W dopełnieniu naszego wnętrza może się sprawdzić jakiś plakat lub stojak na wino. Przyda się także ścienna półka, na której zgromadzeni będą mogli wyszukiwać ulubione płyty.

 

Pozostaje tylko wziąć sprawy w swoje ręce i przemienić część swojego domu w element swoich marzeń. Jak mówi angielskie przysłowie „In the right place at the right time”.