Szukasz pomysłu na przedpokój w kolorze zielonym? Na myśl przychodzi Ci jedynie zielona ściana i położenie pasującego do niej dywanu dywanu? STOP! Poznaj nasze propozycje by stworzyć stylowe, nowoczesne, ale również funkcjonalne wnętrze swoich marzeń. Niech zielony przedpokój stanie się wizytówką Twojego mieszkania!

Czy masz pomysł na swój przedpokój?

Zanim kupisz farby i przystąpisz do aranżacji swojego przedpokoju, przeanalizuj dostępną przestrzeń. Zastanów się nad tym jakie funkcje powinien pełnić Twój przedpokój? Chcesz by odwiedzający Cię goście mieli możliwość swobodnego odwieszenia okryć czy raczej stawiasz na uzyskanie jak najmocniejszego wrażenia przestrzenności, dla którego jesteś w stanie zrezygnować z kilku mebli? Korytarz to zazwyczaj wąskie pomieszczenie o bardzo ograniczonej ilości miejsca, dlatego każdy umieszczany w nim element powinien być rzetelnie przemyślany.

Ściany

Zmiana koloru ścian zazwyczaj pojawia się w naszych głowach jako pierwsza. Wprowadź ciekawą innowację, kładąc na jednej z nich wzorzystą tapetę w dobranej kolorystyce. W przypadku małych pomieszczeń unikaj ciemnych odcieni takich jak szmaragdowa lub morska zieleń. Jeśli nie możesz zrezygnować z intensywnego koloru, użyj go tylko na jednej stronie, resztę pomieszczenia pomaluj jaśniejszym odcieniem lub zostaw białą.

Akcesoria

Proste i najszybsze do zrealizowania rozwiązanie. Wystarczy kilka akcesorium by całkowicie odmienić charakter przedpokoju. Zamień neutralne pudełka stojące na regale na koszyki w wybranym kolorze. Powieś obrazy w pasujących kolorystycznie, ozdobnych ramkach. Postaw w kącie butelkowozielony stojak na wieszaki. Może postawisz na awangardowe, zielone oświetlenie? Zestaw wybrane akcesoria z metalowymi ozdoby w złotym odcieniu, które będą nadawać wnętrzu nutki elegancji.

Tkaniny

Wybierz się do sklepu z materiałami by odmienić swój przedpokój. Kup wzorzystą, tapicerski tkaninę i nadaj siedzisku w przedpokoju nowego oblicza. Masz otwartą szafę? Wybierz miękki materiał i zrób z niego zasłonkę, zastępującą drzwiczki. Nie potrafisz szyć? Nic straconego! Zaufaj firmie krawieckiej bądź poszukaj forum lub grup o tematyce DIY np. na Facebooku.

Rośliny

Stwórz w swoim holu imitację zimowego ogrodu. Umieść rośliny doniczkowe w praktycznych wieszakach, aby nie zajmowały zbyt dużo przestrzeni. Najczęściej przedpokój w bloku pozbawiony jest okna, dobierz więc odpowiednie gatunki, nie wymagające dużej ilości światła np. paproć, bluszcz czy zamiokulkas. Pamiętaj aby kwiaty ustawiać w miejscu łatwodostępnym, tak aby móc je bez trudu pielęgnować.

Płytki

Płytki niemal każdemu kojarzą się wyłącznie z kuchnią lub łazienką. Czas przełamać stereotypy i wykorzystać je również w zielonym przedpokoju! Ułóż na podłodze szmaragdową mozaikę lub ozdób ściany ciemnobutelkową cegiełką. Wykończenie w tej formie będzie nie tylko nieszablonowe, ale również łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Spraw aby przedpokój stał się wizytówką Twojego domu!

Zadbaj o to, by po otworzeniu drzwi witał Cię hol, skrojony na miarę waszych potrzeb oraz w zgodzie z waszym gustem. Wybierz produkty najwyższej jakości, by przez dłuższy czas cieszyć się swoją aranżacją. Niech zagości w nim natura, w postaci roślin doniczkowych. Może okaże się, że szmaragdowe lub trawiaste wykończenie wnętrza jest tym, czego zawsze szukałeś i zaprosisz je również do swojego salonu?